Vyber si z 15 unikátních bludišť na 14 místech po celé ČR!
kukuřičáci.cz

Zábavné hry pro malé i velké v bludišti

HRA PRO MALÉ - NA SCHOVÁVANOU S KUKUŘIČÁKY


Ahoj děti!

Užily jste si loňské bloudění? Pro nás Kukuřičáky to bylo naprosto kukubájové! Celou dlouhou zimu se nám po vás stýskalo, a proto se už moc těšíme, až se za námi v létě přijdete se svojí rodinou podívat.

Loni se vám podařilo vystrnadit všechny příšerky z našich bludišť, proto jsme se rozhodli, že vám letos připravíme hru my sami a poschovávali jsme se v bludišti. Každý z nás drží ceduli s jedním písmenkem. Táta Otík si vzal na starost zelená písmenka, mamka Mína červená písmenka, Barča žlutá a Kubík modrá písmenka. Vaším úkolem je najít všechna písmenka, se kterými se schováváme v poli. Společně si zopakujeme abecedu a barvičky!

Jak probíhá hledání kukuřičáků?

U vstupu do bludiště obdržíte hrací kartičku, která má 4 různobarevné řádky: žlutý, modrý, červený a zelený. Z písmenek ve tvaru písmen, které jste nalezli v bludišti, sestavíte čtyři slova, která představují indicie k tajence. Co tato čtyři slova spojuje? Na to musíte přijít vy, děti, abyste si zasloužily odměnu.

Příklad: Objevíte Taťku Otíka s cedulí, na které bude písmenko Y, zelený proužek a číslo 3, na kartičce zapíšete do řádku se zelenou tečkou písmenko Y do 3. políčka. Nic složitého


Tímto postupem vám vyjdou 4 slova, která jsou nápovědami k tajence. SYMBOL, MASKA, SPORT A PLYŠ. Co mají společné? Koho potkáváte na sportovních akcích v masce a plyšovém obleku? Správně! MASKOTA! Právě jste našli PÁTÉ slovo, které hledáme.

Pátou tajenku nenajdu v bludišti, ale v hlavě! A odměna je jistá!

Každé bludiště je unikátní a má svou tajenku. Ta je navíc vždy provázaná s daným státem bludiště. Je ti jasné proč? Pokud ne, můžeš se poradit s mamkou a taťkou či kamarády, nebo ti napoví naše milá obsluha u vstupu.

Barevná zajímavost

Rozdělení barevných cedulí Kukuřičáků není náhodné, jsou to jejich oblíbené barvy! Tatínek Otík je velký fanda cestování a má rád vše, co je spojené s přírodou, proto je jeho nejmilejší barva zelená. Maminka Mína peče výborné jahodové koláče, kterými naplní všem bříška a zahřeje je u srdíčka. Proto vždy ráda volí červenou barvu. Barča si celé dny hraje venku na sluníčku a čerstvém vzduchu. Poté miluje odpočinek se skleničkou citronády a kreslení sluníček. Její nejoblíbenější barvou je žlutá. Kubík zase ze všeho nejraději tráví celé léto u vody a pozoruje nebe bez jediného mráčku, proto je jeho oblíbenou barvou modrá.HRA PRO VELKÉ - HLEDÁNÍ PÍSMEN

Milí dospělí, nemyslete si, že na Vás Kukuřičáci zapomněli! Pro všechny tatínky, maminky, babičky, dědečky, tety i strýce jsme si připravili speciální úkol. Abyste si procvičili nejen svoje nohy, ale i mozkové závity, bude vaším cílem najít v bludišti celkem 8 cedulí s různými písmeny abecedy, pomocí nichž nakonec získáte odměnu. To aby vám nebylo líto, že narozdíl od malých dobrodruhů odcházíte s prázdnou

Od písmenka k písmenku

Už jste si důkladně prošli bludiště a našli všech 8 písmen? Pokud ano, přichází právě nyní ta záludnější část - vlastní tvoření! Kdo z vás našel písmen méně, nemusí zoufat, avšak svůj mozek teď potrápí o to více. Z písmen, která jste napsali do volných políček v horní části herní karty, nyní zbývá pomocí vlastní šikovnosti a rozsahu slovní zásoby vytvořit celkem 6 různě dlouhých slov. Jejich délku poznáte podle počtu volných oken. Za splnění našeho kukuřičného úkolu Vás pak odměna jistě nemine!

Příklad: Z písmen S, T, O, S, A, P, L, a O lze vytvořit 6 různých slov, jejichž délku určuje počet polí v řádku.

Plány bludišť

ed7958b4482910c1a29f3f67c9c56a31
Provozovatelem webu je společnost Fit - Jump s.r.o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýzy návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy.
Více o cookies
Upravit nastavení
Přijmout vše