Vyber si z 15 unikátních bludišť na 14 místech po celé ČR!
kukuřičáci.cz

O Kukuřičácích - Rodinka Kukuřičáků obývající bludiště

Kukuřičné bludiště je druh rodinné zábavy, který je u nás novinkou. Velké oblibě se bludiště těší v USA, Velké Británii či sousedním Německu. Nyní přichází k nám do České republiky, a to ve velkém! Navštívit můžete 15 různých kukuřičných bludišť na 14 místech po celé ČR, které jsou větší než fotbalové hřiště.

Cílem projektu bludišť je dostat děti na čerstvý vzduch a přimět je k pohybu, a to skrz mobily a sociální sítě, které většinou děti od venkovních a pohybových aktivit odvádí. Kukuřičáci nabízí dobrodružství v přírodě, zkoušku orientačního smyslu, procvičování mozkových závitů a hlavně kopec srandy při hledání správné cesty ven.

Kukuřičné bludiště je určené pro všechny lidi, kteří milují zábavu a přírodu. Bloudění v kukuřičném poli nebo hádání tajenky se můžou líbit nejen dětem a dospívajícím, ale také dospělým s chutí zažít něco netradičního. Labyrint z kukuřice je originálním tipem pro rodinný výlet s dětmi. Hodí se také pro školní výlet, výlet s příměstským táborem nebo výlet s dětmi ze školky. Zaujmout může i jako nový typ teambuildingových aktivit.

Bludiště nebo labyrint?

Oficiálně jsou tato pojmenování synonyma, tedy slova stejného významu. Neoficiálně se však jako labyrint označuje jedna dlouhá, ačkoli poměrně klikatá, cesta až do cíle. Za bludiště se považuje vše ostatní. Jedná se o systém spletitých cest s možnými slepými uličkami. Tak či onak, obojí je hlavolam, který fascinuje lidstvo po celá staletí.

Jaké dovednosti si děti i dospělí v bludišti prověří?

  • orientaci a postřeh
  • jak používat mapu a odhadovat vzdálenost
  • týmovou spolupráci
  • řešení hádanek
  • prohloubení vztahu k historii, přírodě a kultuře

Bludištěm vás provede rodinka Kukuřičáků. Každý člen této veselé kukuřičné rodinky si pro všechny milé návštěvníky něco nachystal.
Tatínek Otík má skvělý orientační smysl a připravil pro vás opravdu zapeklitá bludiště - klikaté a slepé uličky, zkrátka pořádné bloudění. Pro velkou oblibu budou dvě z bludišť ve tvaru států České a Slovenské republiky. Můžete si je projít tak, jako byste je doopravdy navštívili. Vyzkoušejte svůj orientační smysl a najděte cestu ven!


Maminka Mína myslí na to, abyste se dobře bavili. Vymyslela pro vás hry s hádankami. Pomáhat však může i mamka s taťkou a sourozenci. Díky indiciím nalezeným v bludišti vyluštíte tajenku!
Kubík je malý všeználek, připravil zajímavosti ke státům a ještě vyrobil kvíz o největším Čechovi - Járovi Cimrmanovi.


Barča vás všechny odmění! Vlastnoručně vyrobila odměnu pro každého milého návštěvníka, který uhádne tajenku naší rodinky kukuřičáků.


Plány bludišť

Podívejte se, co vše Vás čeká v každém bludištied7958b4482910c1a29f3f67c9c56a31
Provozovatelem webu je společnost Fit - Jump s.r.o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýzy návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy.
Více o cookies
Upravit nastavení
Přijmout vše