Vyber si z 11 bludišť v ČR!
kukuřičáci.cz

O Kukuřičácích - Rodinka Kukuřičáků obývající bludiště

Sháníte dárky pro své blízké? Kupte jim vstupenku do bludiště na příští léto!Chcete udělat radost vašim blízkým pod stromečkem?

Máme pro Vás zvýhodněnou Vánoční vstupenku do kukuřičného bludiště na sezónu 2021!

Vstupenku pro 4 osoby za 240 Kč objednávejte emailem na: info@kukuricaci.cz

Krásný předvánoční čas všem přejí Kukuřičáci!

Kukuřičné bludiště je druh rodinné zábavy, který je u nás novinkou. Velké oblibě se bludiště těší v USA, Velké Británii či sousedním Německu. Nyní přichází k nám do České republiky, a to ve velkém! Navštívit můžete 9 různých kukuřičných bludišť, které jsou větší než fotbalové hřiště.

Cílem projektu bludišť je dostat děti na čerstvý vzduch a přimět je k pohybu, a to skrz mobily a sociální sítě, které většinou děti od venkovních a pohybových aktivit odvádí. Kukuřičáci nabízí dobrodružství v přírodě, zkoušku orientačního smyslu, procvičování mozkových závitů a hlavně kopec srandy při hledání správné cesty ven.

Kukuřičné bludiště je určené pro všechny lidi, kteří milují zábavu a přírodu. Bloudění v kukuřičném poli, soutěž na čas nebo hádání tajenky se můžou líbit nejen dětem a dospívajícím, ale také dospělým s chutí zažít něco netradičního. Labyrint z kukuřice je originálním tipem pro rodinný výlet s dětmi. Hodí se také pro školní výlet, výlet s příměstským táborem nebo výlet s dětmi ze školky. Zaujmout může i jako nový typ teambuildingových aktivit.

Bludiště nebo labyrint?

Oficiálně jsou tato pojmenování synonyma, tedy slova stejného významu. Neoficiálně se však jako labyrint označuje jedna dlouhá, ačkoli poměrně klikatá, cesta až do cíle. Za bludiště se považuje vše ostatní. Jedná se o systém spletitých cest s možnými slepými uličkami. Tak či onak, obojí je hlavolam, který fascinuje lidstvo po celá staletí.

Jaké dovednosti si děti i dospělí v bludišti prověří?

  • orientaci a postřeh
  • jak používat mapu a odhadovat vzdálenost
  • týmovou spolupráci
  • řešení hádanek
  • prohloubení vztahu k historii, přírodě a kultuře
  • zvýšení povědomí o ekologii – v bludišti jsou naučné tabule společnosti Ekokom, která návštěvníkům vysvětlí, jak správně třídit odpad včetně významu třídění

Bludištěm vás provede rodinka Kukuřičáků. Každý člen této veselé kukuřičné rodinky si pro všechny milé návštěvníky něco nachystal.
Tatínek Otík pro vás připravil opravdovou zkoušku vašeho orientačního smyslu. Projděte si bludiště a najděte cestu ven! Taťka Otík má rád přírodu, a tak v bludišti narazíte na zajímavosti z oblasti ekologie.


Maminka Mína myslí na to, abyste se dobře bavili. Vymyslela hádanky pro nejmenší. Pomáhat však může i mamka s taťkou a sourozenci! Díky indiciím nalezeným v bludišti vyluštíte tajenku.
Kubík je tak trochu rošťák, ale rád soutěží! Uchystal kukuřičnou soutěž, interaktivní hru pro všechny, kteří chtějí hrát na čas, mají mobil s Androidem a čtečkou QR kódů. Buďte nejrychlejší v celé České republice!


Barča vás všechny odmění! Vlastnoručně vyrobila odměnu v podobě reflexní placky pro každého milého návštěvníka, který uhádne tajenku naší rodinky kukuřičáků.


Podívejte se, co vše Vás čeká v každém bludišti