Vyber si z 15 unikátních bludišť na 14 místech po celé ČR!
kukuřičáci.cz

Informace pro návštěvníky kukuřičného bludiště

Pro sezónu 2023 již zavřeno. Děkujeme a těšíme se na vás v příštím roce!

Pro nejaktuálnější informace o stavu jednotlivých bludišť sledujte přehled bludišť na webu a náš profil na Facebooku či Instagramu.


Po šesti napínavých sezónách bloudění opět otevíráme brány nových bludišť. Každé bludiště má originální tvar a letos jsme se obzvláště snažili, aby bylo jejich procházení opravdu zapeklité :-) Třeba v Brně - Kníničkách budou bludiště dvě, z toho jedno doslova obří a letos největší (2,2 ha).

Při bloudění v kukuřičných uličkách se můžete těšit i na oblíbené hry, které váš zážitek z návštěvy bludiště umocní. Pro vaše pobavení jsme opět přichystali cimrmanologicý kvíz!

I v letošním roce si budete moci s Kukuřičáky procestovat dvě země nám nejznámější, bludiště ve tvaru Česka v Opavě a bludiště ve tvaru Slovenska v Praze - Klíčanech. V každé zemi budou vyznačená města tak, jako byste v daném státě přímo byli. Určite se dozvíte kupu zajímavostí, které jste do dnes netušili.

My se na toto léto moc těšíme! A co vy?

Vyberte si z 15 unikátních bludišť na 14 místech po celé ČR:

Místo Druh bludiště
Brno - Kníničky 2x klasické bludiště
Hradec Králové klasické bludiště
Humpolec klasické bludiště
Krhov - Boskovice klasické bludiště
Kutná Hora - Nové Dvory klasické bludiště
Moravská Třebová klasické bludiště
Olomouc - Slavonín klasické bludiště
Opava Česko
Plzeň - Šťáhlavy klasické bludiště
Praha - Klíčany Slovensko
Rakovník klasické bludiště
Strakonice klasické bludiště
Sychrov klasické bludiště
Šumperk - Rapotín klasické bludiště

Zábava v bludišti pro celou rodinu

Přemýšlíte, kam na výlet s dětmi? Kukuřičná bludiště jsou skvělým tipem nejen na víkend! Zažijete netradiční dobrodružství v přírodě na čerstvém vzduchu, procvičíte si své mozkové závity a orientační smysl.

Kde bludiště najdete?

Kukuřičné bludiště pro děti i dospělé najdete na 14 místech České republiky a těšit se můžete celkem na 15 labyrintů. Všechny podstatné informace k jednotlivým místům najdete v přehledu bludišť. Každý kukuřičný labyrint má jedinečné plány cest, takže jich můžete navštívit víc. Bludiště má více okruhů a her, takže si sami zvolíte, jestli chcete kratší nebo delší zábavu.

Velikost bludišť

Bludiště z kukuřice jsou různě velká s rozlohou od 0,8 do 2,5 hektaru. Abyste si udělali obrázek, představte si fotbalové hřiště. Máte? Tak svoji představu rozšiřte, protože každé bludiště je ještě větší!

Co Vás čeká?

V bludišti je umístěno 20 herních tabulí pro děti a 8 herních tabulí pro dospělé, které jsou důležité pro hry pro malé i velké.

Hry pro malé i velké spočívají v hledání tajenek. U hry vhodné zejména pro menší návštěvníky vám k její uhodnutí pomohou indicie, které luštíte z 20 nalezených písmen. S písmenky se po bludišti poschovávaly roztomilé příšerky, které vám na každém stanovišti prozradí jedno písmenko indicie. Za správnou tajenku dostanete odměnu v podobě reflexní placky. Hra pro velké kromě nohou potrápí i vaši slovní zásobu. V bludišti se skrývá celkem 8 písmen, z nichž je pro získání odměny nezbytné vytvořit 6 slov o různé délce. Čím více písmen tedy najdete, tím snadněji úkol splníte... Více zde.

Jak dlouho trvá bludiště projít?

Vše závisí na typu hry, kterou si vyberete, a na vašem orientačním smyslu. Můžete se bludištěm jen projít nebo si zahrát některou z našich her. Pokud budete hrát hru, můžete se v bludišti zdržet i více jak 1 hodinu.

Co s sebou?

Kromě vhodného oblečení a obuvi si nezapomeňte tužku či pero! Se vstupenkou získáte herní kartičku, na kterou si budete zapisovat výsledky hádanek.

Oblečení

Prosíme všechny návštěvníky, aby měli na paměti, že bludiště se nachází v kukuřičném poli. Takže když několik dní před vaší návštěvou prší, půda v kukuřici nemusí být ještě vyschlá. Myslete proto na vhodnou obuv, např. gumáky, a případně na věci na převlečení do auta.

Co když se ztratím?

Nemusíte se bát, že byste v bludišti bloudili navždy. Na podzim přeci jezdí kombajn! A teď vážně, před bludištěm se nachází mapa jeho spletitých cest, takže víte dopředu, jak bludiště vypadá.

Co není dovoleno?

Jsme pro každou srandu! Aby však sranda zůstala zábavou, musí mít určitá pravidla. Prosíme všechny návštěvníky, aby chodili pouze po vyznačených cestách a netrhali kukuřici. Kukuřice se posléze sklidí a zpracuje. Také vás prosíme, abyste věřili, že oheň a kukuřičné listí nejdou dohromady. Pokud musíte, zakuřte si na cestě k nám, pak si užívejte bloudění a až když najdete cestu ven, dejte si za odměnu jednu vítěznou. Do bludiště můžete i s kočárky a svého domácího mazlíčka s sebou také klidně vezměte! V bludišti jsou všechna zvířátka na herních tabulích, vaše zvířátka zas na vodítku. Děkujeme.

Více informací si přečtěte v návštěvním řádu.

Plány bludišť

ed7958b4482910c1a29f3f67c9c56a31
Provozovatelem webu je společnost Fit - Jump s.r.o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýzy návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy.
Více o cookies
Upravit nastavení
Přijmout vše